Ми – голоси нашої країни, а музика – наша зброя на культурному фронті

Артем Пивоваров про особливості української музики, як на неї вплинула війна і чому вона стала справжньою зброєю на культурному фронті.

Редакція медіа VGORODE разом із брендом glo™ продовжують досліджувати характерні риси сучасних українців у межах проєкту «Мапа української ідентичності»

На правах реклами
Проєкт за підтримки бренду glo™ glo™ призначений для повнолітніх споживачів нікотиновмісної продукції

Проєкт ставить перед собою амбітну мету — дослідити та виявити характерні риси сучасних українців, а також зберегти відбиток нашого сьогодення у світовій історичній спадщині. Кожен українець може долучитися до цього великого проєкту та пройти унікальний тест, що допоможе дізнатися, яка українська риса притаманна саме йому.

Проходь тест і долучайся до масштабного проєкту. Давай разом дізнаємось, які ж насправді українці!

Артем — з покоління музикантів нової хвилі, які не бояться нічого у своїй творчості. Він сміливо експериментує з формами, міксуючи сучасне та етнічне звучання. І це знаходить відгук в українських серцях — його авторський проєкт «Твої вірші, мої ноти», який нагадує нам про величні твори українських поетів через призму музики, набирає мільйони переглядів. Наприклад, новий дует «Там у Тополі» на вірш Павла Тичини вже увірвався на перше місце в ТОП найкращих кліпів України.

Нам було важливо зрозуміти, як змінилася українська музика, цінності та яку нову силу вона набула у сучасному контексті. Про все це ми і поговорили з Артемом в інтерв’ю для проєкту «Мапа української ідентичності».

Ти зараз спостерігаєш бум української культури? Яку роль у ньому займає музика?

Відверто кажучи, ми всі як нація почали спостерігати за цим БУМОМ з 2014 року. Я особисто прислухався до себе і почав створювати свідомо свою музику наприкінці 2015. Музика, мистецтво в цілому в нашому випадку в Україні, завжди була нашою візитівкою. Ми відрізнялись від своїх сусідів — якісним матеріалом, цікавими кейсами, проєктами, своїми сміливими рішеннями та ідеями!

У нас одні з найкращих продакшенів у світі, в нас найкращі режисери та кліпмейкери, в нас найкращі артисти і музиканти. Чому? Бо ми віддано та з особливою ФАНАТИЧНІСТЮ і завзятістю беремося за кожну справу, яку обираємо. Гідність і сміливість — це про нас.

Які яскраві особливості української музики від усієї іншої?

Чим відрізняється наша музика? Первинно — своєю енергією. Це передалося нам від наших пращурів. Послухайте наші народні пісні. Глибина тих звуків і сам спів на підсвідомому рівні транслюють нам:

Ці риси притаманні нашому народу! А далі, за часів «Вусатого фанку», ми з вами можемо спостерігати в нашій айдентиці:

У ті часи було багато обмежень. Це, на жаль, відбувалося повсякчас. Зараз нам теж намагаються нав'язати чуже, змусити відмовитися від нашої культури, від того, ким ми є.

Але чужого нам не треба, а свого ми не віддамо!

Зараз ми об’єднуємо всі ці фактори! І, сподіваюсь, таких людей, як я, які підтримують цю думку або співпадають в поглядах, стає дедалі більше!

Наша українська енергія і той драйв, що присутній в багатьох музикантах, ЦЕ Є НАША СИЛА!

Чи здатна музика доносити цінності не просто окремого виконавця, а всього народу?

Якщо ми з вами говоримо про етнокод і жанри, в яких прослідковується автентичність і айдентика того чи іншого народу, за допомогою етнічних інструментів або співу до цього результату можна прийти. І в нашій країні, а також за її межами, є чимала кількість виконавців, які приваблюють публіку саме цим.

І ми маємо пишатися тим, що в нашій країні збереглися традиції, свята, завдяки чому навіть дитина у школі або в дитсадку впізнає сопілку або гуслі, цимбали тощо. Мелодії нашого етносу мають жити і в сьогоденні. Але я повторюсь і ще раз зроблю акцент на тому, що наша українська енергія і той драйв, що присутній в багатьох музикантах, це є наша сила!

Ти бачиш, як змінилися музичні уподобання українців за останні
пів року?

Свідомість українців змінюється, і я вірю в те, що ці зміни відбуваються на користь української музики та нашої культури. Ми почали більше цінувати своє. Водночас, на жаль, досі спостерігаємо російську музику в трендах. І справа не в тому, що ми боїмося конкурувати з тими артистами, адже давно зрозуміло, що українська музика крутіша та якісніша. У деяких країнах квитки на вистави та концерти місцевих представників культури розкуповуються одразу, бо йдеться про підтримку національного продукту. Ми на шляху до цього, бо зацікавленість українським контентом значно зросла останнім часом і для багатьох це питання принципове. Але ми маємо докладати ще більше зусиль і підтримувати свою культуру всіма можливими способами, чи то відвідування культурних заходів, чи то прослуховування музики на стрімінгових платформах.

Люди почали більше думати, аналізувати та цінувати. І тут не обійшлося без впливу війни, на жаль

Які нові мотиви зазвучали у піснях, які стали відгукуватись у наших серцях?

У піснях побільшало сенсу. Люди почали більше думати, аналізувати та цінувати. І тут не обійшлося без впливу війни, на жаль. Два роки тому ми з Pivovarov Production започаткували проєкт "Твої вірші, мої ноти", він і є про сенси, про усвідомлення себе.

Адже культура — невід'ємна складова національної ідентичності, а отже — і кожного з нас. До того ж, у цих роботах простежуються актуальні теми, що відображають наше сьогодення і знаходять особливий відгук у серцях.

У тебе є мрії та цілі щодо української музики? Як ти бачиш її розвиток та популяризацію? Який меседж ти особисто хочеш вкласти та закріпити у часі?

Як я й казав на початку інтерв'ю, у нас в країні є класні артисти, постановки, круті режисери та кліпмейкери. Сегмент «шоу» в Україні тримається на високому рівні. І ми вже давно спостерігаємо позитивну динаміку розвитку цифрового сегменту. Люди свідомо підходять до вибору музики та купують підписку на стрімінгових майданчиках.

Збільшується кількість переглядів, завантажень музики, а це монетизується і приносить прибуток творцям. Сподіваюся, ці тенденції зберігатимуться й надалі. Музична індустрія розвивається дуже швидко. Ми в Pivovarov Production повсякчас шукаємо нові музичні рішення, відкриваємо для себе нові грані та можливості. Ми не ганяємося за модою, а прагнемо створювати нові музичні тренди. Вірю, що наша музика з року в рік набуватиме нових форм звучання і відрізнятиметься від того, що ми робили раніше.

Я як творець, людина, що постійно перебуває у процесі створення музики, у стані креативного мислення та експериментів, завжди нестиму музику в маси, незалежно від обставин. Бо ми, артисти, голоси нашої країни, а музика – наша головна зброя на культурному фронті.

Поговоримо про проєкт «Твої вірші — мої ноти»? Як ти відбираєш матеріал і пишеш до нього музику?

Музика для цього проєкту пишеться так само спонтанно й невимушено, як, власне, і народився цей проєкт. Якось мене попросили продекламувати вірш для одного серіалу, а я взяв гітару, за 15 хвилин придумав мелодію і заспівав. Приблизно так це відбувається і зараз. Коли я заглибився у світ української поезії, усвідомив, наскільки багато у нас яскравих постатей. Наприклад, Богдан-Ігор Антонич. Він прожив лише 28 років, але багато чого встиг і зробив великий внесок у розвиток культури. Мені дуже хочеться, щоб про таких видатних діячів та їхню творчість дізнавалося якомога більше людей, і завдяки проєкту "Твої вірші, мої ноти" я можу цьому посприяти. Коли я почав отримувати листи з подяками від учителів та відео з уроків, де за допомогою моїх пісень діти вивчають поезію, я зрозумів, що цей проєкт є дійсно важливим внеском у відродження та розвиток нашої культури, і для мене ця місія надважлива.

Бліц-опитування:

Українська пісня, яка зараз на повторі?

Коло млина калина.

Головна риса сучасної українською молоді?

СМІЛИВІСТЬ.

Які цінності ти хочеш донести своєю творчістю?

Проєкт реалізується з ініціативи бренду glo™. Ми продовжимо спілкуватися із сучасними українцями з різних сфер діяльності та досліджувати найголовніші риси, притаманні нашій нації.